لینک به سایت های دیگرنکته ها

سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی بر عموم هموطنان مبارک باد

 

نرخ خدمات
نرخ خدمات کارمزد دریافتی واحدهای صنفی مشاوران املاک گنبدکاووس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Site admin   
یکشنبه, 04 مهر 1395 ساعت 12:32

 

 
اصلاح کمسیون دریافتی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Site admin   
دوشنبه, 07 بهمن 1392 ساعت 18:15
همکار محترم عضو اتحادیه صنف مشاورین املاک گنبدکاووس با سلام بدینوسیله نرخنامه شماره995 مورخه1391/10/11 طبق مصوب کمسیون نظارت در مورخه 1392/09/15 بشرح ذیل اصلاح گردید بند (د) درمورد ساخت وسازمشارکتی حذف شده است بجای آن بند (الف) مانند خرید وفروش اعمال میشود . اتحادیه صنف مشاورین املاک گنبدکاووس
آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 07 بهمن 1392 ساعت 18:22
 
رتبه بندی استانها با سه معیارقیمت زمین ومسکن واجاره بها مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Site admin   
شنبه, 10 فروردین 1392 ساعت 18:44

به گزارش تعامل به نقل از دنیای اقتصاد، مرکز آمار ایران 31 شهر کشور مراکز استان‌ها را با سه معیار قیمت زمین، قیمت مسکن و اجاره‌بها رتبه‌بندی کرده و با مقایسه اوضاع این سه بازار بین تهران و کل‌کشور، فاصله پایتخت با سایر شهرها را به تصویر کشیده است.

نتایج به‌دست آمده از بررسی‌های مرکز آمار درباره ارزش املاک در نیمه‌اول امسال نشان می‌دهد ميانگين قيمت مسکن و اجاره‌بها در تهران 2.5برابر میانگین کشوری است و در بازار زمین این فاصله به سه برابر رسیده است.
در این بررسی، تهران گران‌ترین نقطه کشور برای صاحب‌خانه شدن معرفی شده و اصفهان، البرز، قم نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. مرکز آمار همچنین بوشهر را ارزان‌ترین نقطه برای خرید مسکن معرفی کرده و و بعد از آن، کهکیلویه‌وبویراحمد و کرمان به عنوان نقاط ارزان‌تر تعیین شده‌اند. آن‌طور که درباره ارزش ملک در این نقاط اعلام شده، گران‌ترین نقطه ایران 10 برابر بیشتر از ارزان‌ترین نقطه‌ قیمت دارد. میانگین قیمت واحدمسکونی در نیمه‌اول امسال در کل کشور مترمربعی 980 هزار تومان بوده اما در شهر تهران آپارتمان‌های مسکونی با متوسط قیمت 2 میلیون و 300 هزار تومان معامله شده‌اند. این در حالی است که در بوشهر به عنوان ارزان‌ترین نقطه کشور، طی نیمه‌اول امسال هر مترمربع واحدمسکونی با قیمت متری 239 هزار تومان فروخته شده است. میزان نوسان قیمت مسکن و همین‌طور اجاره‌بها در کل کشور نشان می‌دهد: امسال نه تنها تهران که سایر شهرهای بزرگ، با نرخ‌های بازارمسکن درگیر بوده و در این میان، فشار اجاره‌‌بها به مراتب بیشتر از قیمت خرید بوده است. در کل کشور طی نیمه‌اول امسال اجاره‌بها 32.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده و به متری 5 هزار تومان –اجاره‌ ماهانه- رسید. در تهران اما اجاره‌بها با 54درصد افزایش به متری 13 هزار تومان نزدیک شد.
از سوی دیگر قیمت مسکن در این مدت چه در تهران و چه در سایر شهرها تقریبا به یک نسبت افزایش پیدا کرد. در مراکز استان‌ها قیمت مسکن در 6ماه اول امسال 19.5 درصد افزایش پیدا کرد طوری که در تهران نیز این نرخ رشد 20 درصد گزارش شده است. قیمت هر مترمربع زمین نیز در کشور طی نیمه‌اول امسال متری 454 هزار تومان و در تهران متری یک میلیون و 300 هزار تومان بوده که به ترتیب 30 درصد و 35 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

 
نرخهای مصوب دریافتی بابت حق کمیسیون مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Site admin   
شنبه, 16 دی 1391 ساعت 10:54

بسمه تعالی
اتحادیه صنف مشاورین املاک                                                                                شماره :   995
شهرستان گنبدکاوس                                                                                    تاریخ :11/10/1391
پیوست : دعای خیر
احتراما  به عرض میرساند که برابر مصوبه شماره 1366/91 بتاریخ 10/07/1391 کمیسیون نظارت نرخهای مصوب دریافتی بابت حق کمیسیون خرید و فروش و اجاره بهاء بشرح ذیل اعلام میگردد
(الف)برای کلیه معاملات خرید و فروش نیم درصد مبلغ مورد معامله از هرطرف (در مجموع یک درصد مبلغ معامله) بعنوان اجرت واحدهای مشاورین املاک تعیین گردید .
(ب) در قراردادهای اجاره یک چهارم مبلغ اجاره بهاء ماهانه از هرطرف (مالک و مستاجر)بعنوان اجرت مشاورین املاک تعیین گردید .
(ج) در قراردادهای رهن و اجاره هر یک میلیون تومان ، معادل سی هزار تومان محاسبه و سپس مبلغ یک چهارم  اجاره بهاء از هرطرف (مالک و مستاجر) بعنوان اجرت مشاور املاک تعیین گردید .
(د) در قراردادهای مشارکتی حق کمیسیون مشاور املاک به نسبت متراژ کل بناهای احداثی به نرخ روز محاسبه و از هر طرف قرارداد  نیم درصد  تعیین گردید .  
      ( انتقال سند با توافق طرفین و با وکالت نامه انجام میگیرد . )
                                                         رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک گنبدکاوس 
                                                                                          منصور اعتمادی

گنبدکاوس – خیابان دلگشای شمالی ساختمان مجمع امور صنفی تلفن 33225253

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 21 تیر 1394 ساعت 16:55